Користувацький вхід

На "Азоті" провели навчання з ліквідації аварії

Черкаський «Азот» провів спеціальні об’єктові тренування з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Навчання направлені на відпрацювання навиків оперативного реагування та взаємодії під час ліквідації наслідків аварії.

До проведення тренувань були залучені всі структурні підрозділи «Азоту», пожежно-рятувальний загін Управління ДСНС у Черкаській області, воєнізований газорятувальний загін, медико-санітарна частина, промислово-санітарна лабораторія та охорона підприємства. Також для ліквідації «аварії» були задіяні різні технічні засоби, автомобілі основного і спеціального призначення.

За задумом, надзвичайну ситуацію було змодельовано в цеху М-6 з виробництва карбаміду. Згідно з легендою, «аварія» відбулася внаслідок розгерметизації колони синтезу з подальшим виливом 55 тонн рідкого аміаку. Його випаровування спричинило формування токсичної хвилі, яка вийшла за межі цеху. Під загрозою опинилися 143 працівники товариства. Зона ураження досягала 1,5 кілометра при швидкості вітру 3 м/с.

Для оперативної ліквідації на місці «аварії» був організований спеціальний штаб, до якого увійшли керівники всіх аварійно-рятувальних служб та формувань підприємства, аварійно-ремонтні служби та головні спеціалісти. В районі штабу було розгорнуто додатковий пересувний пункт з видачі засобів індивідуального захисту, пункт проведення дегазації та дезактивації спецодягу від хімічного забруднення. Працівники підприємства, які потрапили в зону ураження, були оперативно евакуйовані. Бійці ВГРЗ увійшли до небезпечної зони в захисних костюмах, щоб ліквідувати витік аміаку та виявити й винести із зони ураження постраждалих. Пожежно-рятувальні підрозділи створили водяну завісу проти напряму вітру, щоб не допустити розповсюдження хмари аміаку та розбавити її. Провели пінну атаку за допомогою чотирьох стволів та обмежили його подальше випаровування в навколишнє середовище.

Про це інформує прес-служба підприємства

Loading...