Користувацький вхід

Міська рада не змогла скасувати підпис Радуцького на 4,5 га землі

Черкаська міська рада не змогла домогтися скасування додаткової угоди на земельну ділянку в 4,5 га на військовому полігоні.

Суд першої та апеляційної інстанції визнав дії тоді секретаря міської ради Олександра Радуцького правомірними і не побачив перевищення службових повноважень. 

Мова йде про земельну ділянку площею в 4,5 га, яка знаходиться в мікрорайоні «Перемога-2» в межах вулиць Академіка Корольова, Десантників, Олени Теліги. В серпні 2011 року міський голова Черкас Сергій Одарич підписав договір суперфіції з багатогалузевим об'єднанням «Інтербуд». Термін дії договору – 4 роки, призначення – для будівництва об'єктів нерухомості. Влітку 2014 року «Інтербуд» намагався отримати містобудівні умови та обмеження на будівництво таун-хаусів. Однак отримали відмови, через невідповідність генеральному плану міста, який не був актуалізований і за ним на даних ділянках передбачалося будівництво багатоповерхового кварталу. Натомість через суд «Інтербуд» отримав рішення яке зобов’язувало виконавчий комітет міської ради видати містобудівні умови та обмеження на будівництво таун-хаусів. Це питання набуло неабиякого скандалу у грудні 2014 року коли відповідне рішення таки було прийнято і містобудівні умови надані. 

13 березня 2015 року секретар міської ради Олександр Радуцький укладає додаткову угоду на попередньо укладений договір, якою подовжує термін дії договору суперфіції до 20 жовтня 2019 року. 

Черкаська міська рада у березні цього року звернулася до Господарського суду з позовом про розірвання додаткової угоди підписаної Олександром Радуцьким. В обгрунтуванні позову йшлося про перевищення службових повноважень тодішнім секретарем міської ради, оскільки уповноваженою особою на укладення договорів є виключно міський голова. Також позивач вважає як первісну так і додаткову угоду недійсними, оскільки будівництво мало завершитися протягом двох років з часу укладення договору. Позивача позбавлено права знайти іншого користувача на вказану земельну ділянку, продати йому право її оренди чи суперфіція та отримати за це грошові кошти на поповнення місцевого бюджету. 

Господарський суд ухвалив рішення повністю відмовити у задоволенні позовних вимог позивача оскільки той не довів правомірність підстав заявленого позову. 

Київський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу позивача в повному обсягу і залишив в дії рішення суду першої інстанції. Суди прийшли до висноку, виходячи з матеріалів справи, що дії секретаря були правомірними оскільки на час укладення додаткової угоди, відповідні повноваження були перекладені на нього через відпустку міського голови. 

Останні новини

Loading...