Користувацький вхід

Льотчик родом з Черкащини загинув під час навчального польоту

16 жовтня поблизу селища Уланів Вінницької області розбився в авіакатастрофі полковник Повітряних сил ЗСУ Іван Петренко.

Про це повідомляють в прес-службі ЗСУ.

Його винищувач Су-27УБ впав під час виконання навчально-бойового польоту, який проводився в рамках навчання "Чисте небо – 2018". Також загинув другий пілот – американець Сет Нерінг на прізвисько "Джетро" з 194-ї ескадрильї США. Винищувач належав до 831-й бригади тактичної авіації із авіабази Миргород Полтавської області.

47-річний Іван Петренко народився в Умані Черкаської області, у родині військового льотчика-інструктора, закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків. Починав льотчиком-інструктором учбового полку, далі служив в винищувальній авіації в частинах по всій території України. Під час війни очолив 40-у бригаду тактичної авіації у Василькові. Згодом обійняв посаду заступника командира Повітряного командування "Схід" з авіації. Загалом в авіації провів 25 років. Іван Петренко має загальний наліт понад 1100 годин та кваліфікацію "Військовий льотчик 1 класу". Літав на винищувачах: Л-39, Су-27, МіГ-29. У період з 2014 по 2015 рік полковник Петренко брав безпосередню участь у захисті повітряного простору у зоні бойових дій на Донбасі.

 

Останні новини

Loading...