Користувацький вхід

Купатися у "квітучій" дніпровській воді фахівці не рекомендують

Цього року перші зелені пасмуги відпочивальники пляжу «Живчик» помітили після Івана Купала. Це трохи пізніше, ніж торік, пише «Черкаський край».

Щонайменше півдесятка обласних державних служб можуть прокоментувати цвітіння води у Дніпрі, але, звісно, жодна не може цьому зарадити. Бо ж проблема – у мілководді Кременчуцького водосховища, в застої води (до ГЕСів дніпровська вода переміщувалася від Києва до Херсона за сім-десять діб, тепер – за квартал, а то й за півроку, кажуть екологи), у високих температурах, при яких вода втрачає кисень, в забрудненні річки фосфатовмісними миючими засобами. Вода шукає способів самоочищення, як-от і цвітіння.

Як застерігає Юрій Бондаренко, завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», купатись у зеленій воді не варто: водорості можуть викликати алергію, а якщо заковтнути такої жижі – можливі кишкові розлади, особливо у малюків.

Що показує моніторинг Дніпрових вод та акваторії пляжів, який проводить вище зазначений лабораторний центр? Поки що начебто все не так і страшно:

– У період купального сезону виявлене перевищення гранично допустимих концентрацій щодо забарвленості та наявності плаваючих домішок у восьми пробах із 63, досліджених за санітарно-хімічними показниками, – констатує лікар із загальної гігієни Алла Балабан. – А також у восьми пробах із 71, перевірених на мікробіологічні показники, – перевищення індексів лактопозитивної кишкової палички та кишкової. Йдеться про пляжі «Соснівський-1» (берег від залізничного насипу до спуску по вул. Пролетарській), «Смілянський» (пляж навпроти будинку № 89 по вул. Героїв Дніпра) та ТОВ «ВАІС» «Митницький» (пляж від узвозу Богдана Хмельницького до вулиці Героїв Дніпра, 50).

Loading...