Користувацький вхід

Кого хочуть бачити в радах за результатами виборів в ОТГ?

На Черкащині триває виборчий процес з виборів рад та голів об’єднаних територіальних громад. Кого хочуть бачити в радах за результатами виборів розповіли представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ», кандидати від яких беруть активну участь у виборчих перегонах.

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» ведуть своїх кандидатів на вибори, розуміючи високу відповідальність, яка ляже на новообрані місцеві ради з розвитку територіальних громад, щоб втілити позитивні зміни.

- За посади голів 9 ОТГ поборяться і представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ. Об’єднавчий процес та створення об’єднаних територіальних громад – це необхідний і об’єктивний процес, викликаний часом. Це- вагомий механізм втілення децентралізації влади та передачі реальних повноважень та фінансових ресурсів на місця. У той же час- це і велика відповідальність, яка ляже на плечі сформованих за результатами виборів рад. Як місцева партія - ВО «ЧЕРКАЩАНИ» не може стояти осторонь виборчих процесів і безперечно бере участь у виборах. Ми вже маємо позитивний досвід участі у виборчих кампаніях, а головне - маємо довіру людей, яку не розгубили одразу після завершення тої чи іншої кампанії, бо працюємо системно, а не лише на вибори, - заявив секретар обласної організації партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ», депутат облради Олександр Коваленко.

Позиція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» полягає у приведенні до складу новостворених рад людей, які будуть перейматися місцевими проблемами, чогось досягли саме на місцях та будуть віддалені від партійних вказівок і працюватимуть передусім на розвиток громад. Саме за цими принципами підбирали кандидатів.

- Ми як політична сила беремо активну участь саме на виборах в місцеві ради. Над нами не стоїть столичне партійне керівництво та не розсилає директиви, що і як робити. Тому ми маємо можливість делегувати кандидатами в депутати та на голів ОТГ дійсно людей, які щось досягли у своєму житті, досягли там, де вони живуть і дуже добре знають місцеві проблеми. Це люди, які мають життєвий досвід, життєву позицію, все свідоме життя працювали саме там де балотуються, їх знають люди. Наше головне завдання - сформувати дієві місцеві ради, які будуть працювати на розвиток громад, а не на партійні інтереси. Які будуть ефективно і прозоро розподіляти бюджетні ресурси та спрямовуватимуть їх на вирішення нагальних проблем, а їх вистачає, - висловив позицію партії голова фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» у Черкаській обласній раді,депутат облради Анатолій Підгорний.

Також голова фракції підкреслив, що партія підтримує об’єднавчі процеси, але головна платформа, на якій стоїть ВО «ЧЕРКАЩАНИ» – це те, що об’єднання має відбуватися не ради об’єднання, а заради позитивних змін для кожного жителя громади.

Про шляхи розвитку та виживання громад, які будуть створені, говорив депутат обласної ради Олександр Лупашко з Городищини.

- Не треба оминати увагою і те, що виборами життя не закінчується, і якщо прийде до влади нормальна місцева команда, то вона насамперед працюватиме над наповненням бюджету. Починати треба з того, що на території громад є великі підприємства, які тут працюють, а юридично зареєстровані в інших містах, відповідно там платять левову частку податків. Треба йти і переконувати таких підприємців, що потрібно бути соціально відповідальними і платити податки там, де працюєш. Схожа ситуація і з оплатою за оренду землі, треба чітко інвентаризувати землю, платити нормальну оренду не 3%, а 8-10% і тоді будуть кошти в громади і буде вона розвиватися. Після створення громад, ті підприємці, які «увилюють» і незрозуміло де платять податки, постануть перед таким питанням і вже не зможуть прикриватися районом чи областю, - висловив своє бачення Олександр Лупашко.

Щодо ходу самого виборчого процесу інформацію надала експерт з виборчих питань Надія Кочерга. За її словами, нині головна проблема – недостатнє знання виборчого законодавства. 

-Для ефективної роботи нових громад, безперечно, потрібний новий якісний склад депутатського корпусу та керівництва. Децентралізація – це не лише передача повноважень та ресурсів на місця, - це ще й велика відповідальність місцевих рад. Хочу відзначити, що ВО «ЧЕРКАЩАНИ» дуже прискіпливо підійшли до питання якісного підбору кандидатів до власних списків. Щодо самого ходу виборчого процесу варто відзначити низький рівень знань законодавства членами дільничних виборчих комісій. Дуже багато дрібних порушень саме через цей фактор. Поміж іншим, хотілося б закликати всіх учасників виборчих перегонів до чесної боротьби за симпатії виборців, - закликала Надія Миколаївна.
 

Останні новини

Loading...