Користувацький вхід

Група осіб з чиновників та депутатів провели "земельну реформу" для пенсіонерки (Фото, Відео)

Група осіб з чиновників та депутатів Черкаської міської ради законно віджимають у пенсіонерки 30 кв. м. двору, щоб забезпечити додатковий виїзд з домоволодіння родини депутата, так стверджує пенсіонерка. Натомість чиновник міської ради та представник депутата не погоджуються з такими заявами. 

Район трущоб і багачів.

Мікрорайон «Казбет» в Черкасах і зокрема вулиці розміщені на високому березі Дніпра, ще з кінця 90-х років подобався місцевим бізнесменам та скоробагатькам. Не втратили інтересу до отримання дорогоцінних квадратних метрів сильні світу цього і на початку 2000-х.

Вулиця Кавказька одна з таких, і як результат тут знаходять сусідство відверті трущоби часів розвинутого соціалізму та добротні побудови сучасних капіталістів. Землі тут дійсно мало, ділянки маленькі, ціни високі. Окремі домоволодіння розміщені на площі не більше 2 соток. Особливо важливий кожен квадратний метр та виїзди з домоволодінь.

Багатії, щоб задовольнити власні апетити зазвичай купували кілька ділянок, щоб втілити свої бажання по побудові дійсно достойного житла.

Віп-сусідство для пенсіонерки

В результаті вищеописаного процесу сходу бізнес-цвіту міста на дніпровські висоти вулиці Кавказької, віп-сусіда отримала і місцева пенсіонерка Хупченко Віра Матвіївна. Поблизу з її домоволодінням (адреса вул. Кавказька 65/1 розміром 366 кв. м.) в 2005 році захотів побудуватися відомий в місті бізнесмен Юрій Чернецький. Будівництво розгорнулося на ділянках Кавказька 67-а та 71. З того часу у жінки і почалися проблеми.

Спочатку жінці приватизували замість 366 кв. м. лише 337, а нині родина бізнесмена Юрія Чернецького та його сина Костянтина Чернецького облаштували виїзд з домоволодіння 67-а через колишню частину двору жінки.

- Історія почалася у 2004-05 роках коли родина Чернецьких придбали тут ділянки та почали будуватися. Коли у 2005-06 роках робилася приватизація дали приватизувати лише 337 кв. м., а 29 залишили не приватизованими. Я на той час перебувала в Італії на заробітках, приватизували землю за довіреністю. Коли приїхала то частину мого двору вже використовували як проїзд для будівництва. Сподівалася що побудуються і я поверну собі землю, при цьому вони мають виїзд з домоволодіння. Але зараз вже почав до мене ходити депутат Костянтин Чернецький і розповідати, що я неадекватна, - розповідає Віра Матвіївна.

Як розповідає жінка, землю вони з чоловіком отримали від свекрухи яка виділила їм 366 кв. метри. По факту побудувалися ще у 70-х роках, але легалізовували будівництво у 1990 році. У наданих жінкою документах дійсно йдеться про виділення саме 366 кв. м., заяву на приватизацію також подавали на таку площу, але до приватизації дали лише 337 кв. м. Те що віджата територія завжди належала родині Хупченко підтверджують і сусіди.

Заяву на приватизацію подавали на 366 кв. м. Документи з БТІ часів розділення номера та присвоєння ділянці номера 65/1 також свідчать про площу у 366 кв.м (дивитись у додатках в кінці матеріалу)

Платежі за землю також здійснювали за 366 кв. м.

А приватизувати дали лише 337 кв. м. Діючий акт на землю на 337 кв. м.

Жінка облаштувала ворота до домоволодіння та засіяла квіти, на що молодий депутат, керівник фракції БПП у Черкаській міській раді Костянтин Чернецький вже встиг відреагувати заявою до муніципальної інспекції.

На фото у дворі ще одні ворота - виїзд який облаштувала родина Чернецьких, сьогодні тут квіти. 

На перевірку зявився працівник муніципальної інспекції депутат Черкаської міської ради від того ж БПП Ігор Кіта та депутат Костянтин Чернецький. Було складено протокол про порушення та самозахоплення міської землі. Досить оперативно відбулося засідання адміністративної комісії на чолі з начальником міської інспекції Олександром Давиденком і пенсіонерці впаяли штраф у розмірі 500 грн.

- Як під час перевірки на місці так і на засіданні адміністративної комісії ніхто не розбирався, просто склали протокол про порушення, а Олександр Давиденко навіть погрожував знести огорожу, - розповідає жінка.

Додатковий виїзд для бані з басейном

На домоволодінні родини Чернецьких яке по-факту розкинулося на двох ділянках за адресою Кавказька 71 та 67/а розміщено будок, баня з басейном. Додатковий виїзд необхідний саме для комфортного підїзду до бані, він облаштований від ділянки 67/а. Згідно даних кадастрової карти дана ділянка належить батьку депутата Юрію Чернецькому. Інформації щодо ділянки номер 71 на кадастровій карті немає, але перебуваючи на місці зрозуміло, що дві ділянки - це одне домоволодіння. 

На фото будинок Чернецьких з боку спірного виїзду. 

На фото баня з басейном. 

На фото головний виїзд, але для родини Чернецьких його недостатньо. 

На сьогодні жінка подає документи щоб приватизувати і злощасні 29 кв. метрів, але остаточну згоду після підготовки документації дає саме Черкаська міська рада. Тому можливість проходження такого затвердження суто теоретична – депутатська фракція БПП перебуває у промерській більшості – тобто всі годуються з одного «владного корита». 

Позиція влади – для ворогів – закон

Муніципальна ж інспекція активно відстоює право родини депутата мати додатковий проїзд. Хоча начальник інспекції Олександр Давиденко переконує, що закон один для всіх.

- Щодо родини Чернецьких я не можу нічого коментувати. Є ситуація коли здійснено самозахоплення міської землі, несанкціоновано поставлений паркан та ворота, ми як інспекція маємо реагувати на даний факт. Згадуваній вами громадянці я не погрожував, вона навпаки себе вела грубо та по-хамськи. Щодо можливого знесення паркану, то якщо буде ухвалене відповідне рішення виконавчого комітету ми його будемо реалізовувати, - повідомив у коментарі нашому виданню Олександр Давиденко.

Взяти коментар з приводу конфлікту у депутата Черкаської міської ради Костянтина Чернецького не вдалося, його телефон знаходиться поза зоною досяжності.

На фото депутат від БПП Костянтин Чернецький. 

Натомість представник родини депутата, юрист Ірина Галицька спростовує закиди жінки та підкреслює, що в даному випадку спір іде між даною громадянкою та власником землі – Черкаською міською радою. Далі розміщуємо офіційну позицію юриста без виключень.

Земельна ділянка, про яку йдеться відноситься до земель Черкаської міської ради та не є власністю громадянки Хупченко В.М.. Чернецький Костянтин та його рідні ніяким чином не порушують прав громадянки Хупченко В.М. щодо користування її власною земельною ділянкою, тому всі звинувачення на його адресу є безпідставними. Натомість Хупченко В.М.. без отримання документів, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, самовільно зайняла земельну ділянку, що належить Черкаській міській раді та встановила ворота, чим порушила земельне законодавство України.

Відповідно до частин першої і другої статті 125, статті 126 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою (державного акта), та його державної реєстрації. 

Статтею 211 Земельного кодексу України самовільне зайняття земельних ділянок віднесено до порушень земельного законодавства, за яке громадяни та юридичні особи несуть відповідальність відповідно до закону.

Самовільне зайняття земельних ділянок – це будь-які дії особи, які свідчать про фактичне використання не наданої їй земельної ділянки чи намір використовувати земельну ділянку до встановлення її меж у натурі (на місцевості), до одержання документа, що посвідчує право на неї, та до його державної реєстрації.

Відповідно до частини першої статті 188 Земельного кодексу України державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється уповноваженими органами виконавчої влади по земельних ресурсах. Питання по факту самовільного зайняття земельної ділянки, яка перебуває у власності Черкаської міської ради, громадянкою Купченко В.М. належить до компетенції органів виконавчої влади та вирішується відповідно до чинного законодавства України і не являється особистим спором між громадянкою Хупченко В.М. та Чернецьким Костянтином.

На підтвердження інформації надано акт на земельну ділянку за адресою вул. Кавказька 67-а, на якому позначено межу ділянки та визначено початок спірного відрізку як землі Черкаської міської ради.


 

Останні новини

Loading...