Користувацький вхід

Головний духівник українського православ'я приїде в Умань освячувати ненависний євреям пам'ятник

У суботу, 5 грудня, об 11. 00 в м. Умань на Черкащині розпочнуться урочисті заходи з нагоди освячення пам’ятника ватажкам Коліївщини – Максиму Залізняку та Івану Гонті.

Освячення пам’ятника проведе Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Про це поінформував народний депутат Микола Томенко.

Нагадаємо, що спорудження цього пам’ятника ватажкам народно-визвольного повстання 1768 року має вже 47-річну історію. Адже ще в 1968 році в Умані урочисто першим заступником Голови Ради Міністрів УРСР М. Троньком було перерізано стрічку і відкрито меморіальний камінь з надписом, що на тому місці буде споруджено пам’ятник Гонті і Залізняку. З різних причин в тому числі і суспільно-політичного характеру його будівництво тривало до сьогодні.

Сам пам’ятник вже відкрили минулих вихідних.

Особливе обурення відкриття пам’ятника викликало у представників єврейської спільноти, адже під час народного повстання Коліївщини взяття міста Умань де проживало багато євреїв завершилося так званого «Уманською різнею» за різними даними загинуло близько 30 тис. осіб більшість євреї.

Примітрим є те, що Іван Гонта фактично мав захищати Умань як лідер козацької міліції, однак перейшов на бік повстанців, що і визначило подальшу участь міста. Невдалі перемовини про безболісну здачу міста завершилися невдало і повстанці влаштували розгром та пограбування міста.

 

 

Loading...