Користувацький вхід

Експерт прогнозує зниження цін на паливо, в разі стабільності долара

На вулицях Черкас може зменшитися кількість автівок. Причиною цього експерти називають постійне здорожчання палива. Вже нині у Черкасах потік автівок за спостереженням експерта зменшився на 40%.

– На ринку Черкас немає великих гравців нафтопродуктів. Лише 3-4 невеликі компанії. Зараз зросла вартість на дизельне пальне, порівняно з попереднім місяцем, на 80 копійок. Щодо бензинів, то їхня пропозиція, на відміну від дизельного палива, вкрай низька. Мало 95 бензину, оскільки він дуже дорогий, – коментує Юлія Воєвода, депутат обласної ради, експерт ринку нафтопродуктів.

– Як правило, в цей час сільськогосподарські підприємства продають зернові, у них з’являються кошти, на які закупляють паливно-мастильні матеріали, – роз’яснює Юлія Воєвода.

Інша причина подорожчання викликана зростанням курсу долара. Хоч нафта і подешевшала, але через стрибок долара для українців, а в тому числі і черкащан, це здешевлення взагалі невідчутне. Курс долара зростає, а разом з ним і ціни на паливо. Імпортери не можуть придбати необхідний обсяг валюти для здійснення оплат за зовнішньоекономічними контрактами.

Статистика свідчить, що за 10 місяців випуск бензинів в Україні скоротився на 38,7%. З-за кордону за цей час було поставлено 1,66 млн т бензинів, що на 22% менше, ніж у 2013 році. Імпортні поставки ДП зменшилися на 12%.

– Якщо курс долара знову не стрибне вгору, ціни будуть потихеньку знижуватися. Найбільше зниження чекаємо на дизельне пальне десь до кінця січня 2015 року. Але цей вид пального залежить від сезонного попиту, тому вже в лютому-березні знову буде скачок ціни вгору, так як поновлять роботу сільськогосподарські товариства, – прогнозує Юлія Воєвода.

За матеріалом видання Про все
 

Loading...