Користувацький вхід

Екс-депутата засудили за вимагання хабара для начальника Держгеокадастру

Екс-депутата Канівської районної ради засудили за вимагання неправомірної вигоди до чотирьох років позбавлення волі.

Вироком Соснівського районного суду Горохов Роман засуджений до чотирьох років позбавлення волі без конфіскації майна за ч. 3 ст. 369 ККУ. Наразі вирок не набув чинності, а обвинуваченому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. 

За початковою версією СБУ, хабар розміром 194 тис. дол. вимагав тоді в.о. начальника головного управління держгеокадастру в Черкаській області Дмитро Мироненко. Для цього посадовець у якості посередника залучив Горохова Романа, який і мав отримати кошти за передачу в оренду 485 га земель с/г призначення в Драбівському районі. За інформацією СБУ посередника було затримано 31 березня 2016 року біля одного з кафе в центрі Черкас після передачі частини коштів.

Попри гучну заяву прес-служби СБУ тоді в.о. начальника Держгеокадастру Дмитру Мироненку не було вручено підозри та не відстронено від посади. А в обвинувальному акті поданому в суд посадовець проходить лише як свідок. 

На фото посадовець Дмитро Мироненко

Заявником про вимагання хабара виступила підприємець Мусієнко Вікторія. Її з посередником познайомив спільний знайомий в середині січня 2016 року. Під час особистих зустрічей з обвинуваченим, за її показами, останній пояснив, що має вихід на Держгеокадастр, особисто знайомий з Дмитром Мироненком і може вирішити питання виділення землі за грошову винагороду в розрахунку 400 дол. за га. 

Спочатку планувалося оформлення 485 га землі в Драбівському районі, однак обвинувачений згодом повідомив, що на ці землі є інші претенденти. Натомість запропонував 314 га землі в с. Домантове, Золотоніського району, на що заявниця погодилася. Обвинувачений самостійно за довіреністю заявниці займався оформленням всіх документів на отримання землі. В кінці лютого 2016 року накази про дозвіл на розробку проектів землеустрою на дані ділянки на ім'я заявниці були готові. За вказівкою обвинуваченого заявниця забрала накази в головному управлінні держгеокадастру та передала йому, як гарантію подальшого виконання домовленостей та продовження процесу оформлення ділянок. Також обвинувачений повідомив про необхідність надати частину неправомірної вигоди у розмірі 70 тис. дол. для в.о. начальника головного управління держгеокадастру для завершення оформлення земельних ділянок як авансовий платіж. 

9 березня за наполяганням обвинуваченого між ним і заявницею було укладено договір посередницьких послуг заднім числом від 4 січня 2016 року та складено акт-приймання передачі наданих по договору послуг за яким заявниця нібито сплатила 125,6 тис. дол. 

31 березня передавши заявниці готові проекти землеустрою і отримавши кошти у розмірі 68,9 тис. дол. обвинувачений був затриманий працівниками СБУ в автомобілі. 

В судовому засіданні обвинувачений своєї вини не визнав та пояснив, що до нього звернулася заявниця з проханням допомоги в отриманні земельних ділянок для ведення фермерського господарства. Він пояснив, що його послуги будуть коштувати у розрахунку 400 дол. за га, після чого вони уклали відповідно цивільно-правову угоду на надання посередницьких послуг. Згідно даної угоди він здійснював оформлення землі від імені заявниці. Також пояснив, що знав Дмитра Мироненка, спілкувався з ним щодо надання роз'яснення по отриманню в оренду невитребуваних паїв, однак щодо земель для заявниці питання не обговорював. 

Дмитро Мироненко в судовому засіданні пояснив, що обвинувачений просив допомоги у виготовленні документації на землю, однак він повідомив, що нічим допомогти не може оскільки це не входить в його повноваження. Грошові кошти від обвинуваченого він не отримував і не вимагав. 

Виносячи вирок суд дійшов до висновку, що Дмитро Мироненко не був обізнаний про злочинні наміри обвинуваченого. 

Уродженець Канева Роман Горохов був депутатом Канівської районної ради у скликанні 2010-2015 років, обраний по одномандатному округу від політичної партії "Фронт Змін". Він є чоловіком нинішнього секретаря Литвинецької сільської ради Канівського району Горохової Катерини. 

Дмитро Мироненко до переведення на роботу в головне управління, очолював районне управління держгеокадастру в Канівському районі. Нині він працює одним із заступників головного управління держгеокадастру в Черкаській області.

Loading...