Користувацький вхід

Екологічно проблемне виробництво серйозно націлилося на Чигиринщину

Перспектива будівництва нових потужностей ПАТ «Миронівський хлібопродукт» екологічно проблемного виробництва на Черкащині сьогодні знову постала перед регіоном. 

Після невдалих спроб подолати спротив місцевих громад в Черкаському районі протягом всього 2015 року інвестор звернув свою увагу на Чигиринщину. Тут вже проводиться робота по просуванню потенційно екологічно небезпечного виробництва з вирощування маточного поголів’я курей серед місцевого населення.

Знекровлена хронічним безгрошів’ям та безробіттям Чигиринщина, яка має потужний туристично-рекреаційний потенціал може його втратити назавжди та перетворитися на територію з екологічно небезпечним виробництвом, яке явно не приваблюватиме туриста. Відзначимо, що того надпотужного спротиву який чинили місцеві громади в Черкаському районі, тут не спостерігається.

Хоча інформаційне протистояння між ПАТ «Миронівський хлібопродукт» та окремими громадськими активістами, екологами вже намітилося. Поки що важко віддати перевагу тій чи іншій стороні у питанні просування чи блокування будівництва. Але подивимося, що ж маємо зараз по факту.

Тим більше ПАТ «Миронівський хлібопродукт» пішов у наступ в інформаційній війні і активно просуває ідею будівництва у ЗМІ. Публікацій в бік потреби будівництва вже є достатньо, але візьмемо до уваги останнє інтерв’ю директора ДП «Перемога Нова» Віктора Гринюка яке вийшло одразу на кількох виданнях.

Якщо взяти основні посили які дав директор підприємства то це – створення до 500 нових робочих місць, територія будівництва – це адмінмежі Рацівської сільської ради (Чигиринський район) та розгляд можливості будівництва в Городищенському районі. Також були і запевнення про відсутність серйозного смороду в районі вже існуючих побудованих потужностей в районі села Будище, Черкаського району.

На фото план розміщення курників в адмінмежах Рацівської сільської ради. Але перші 14 курників - це може бути лише початок, про розміри своїх апетитів інвестор не повідомляє. 

Не переходячи на бік потенційного інвестора чи противників будівництва спробуємо окреслити ситуацію з будівництвом нових потужностей яка є зараз і без прикрас інтерв’ю.

По-перше, слід визнати, що Україна поступово займає своє гідне місце серед країн третього світу – одна з їх ознак – це сировинне, екологічно небезпечне виробництво. Тому від розміщення таких виробництв які все ж приноситимуть робочі місця та інвестицію в регіон відмовлятися досить важко. 

По-друге, створення як мінімум 500 робочих місць в такому депресивному районі як Чигиринський – це безперечно позитив. Тому і не дивно, що особливого спротиву мешнкаців сіл Рацево і Вітове не спостерігаємо і навряд чи спостерігатимемо.

По-третє, соціально-економічну складову будівництва повністю нівелює історико-культурна значимість Чигиринщини та Холодного Яру. Тому виходячи з історико-культурних традицій та загальноукраїнського значення цієї місцини будівництво тут вкрай небажане.

По-четверте, це приклад екологічно небезпечного господарювання існуючих потужностей ДП «Перемога Нова». Офіційну статистику яка виводить ПАТ «Миронівський хлібопродукт» у одного з лідерів екологічного забруднення Черкащини не нівелюють жодні інтерв’ю та запевнення керівництва ні інвестора ні представників місцевої чи обласної влади.

Офіційні показники забрудення атмосферного повітря за 2014 рік.

Ще більше сировинне ставлення власників екологічно небезпечного виробництва до територій його розміщення підтверджують хронічки з уже існуючих потужностей. Насамперед це засвідчують факти неефективної роботи очисних споруд.

З останнього прикладу наводимо викид недоочищених стоків у річку Росава поблизу села Степанці, Канівського району зовсім нещодавно.

А ось відео прес-служби ПАТ "Миронівський хлібопродукт" яким має бути очищення, нажаль далеко не завжди дотримуються такого рівня очищення. 

Іноді буває навіть так (на фото) - результати залпових викидів.

Фото еколога Миколи Чорного 20 травня 2015 року. 

Як висновки 

1. Відмовлятися від інвестора який будує нові потужності виробництва та створює нові робочі місця в депресивних районах Черкащини буде нелогічно і не правильно. 

2. Обласній владі разом з інвесторами варто обрати інші депресивні райони, а їх на Черкащині вистачає і не знищувати туристичного та культурного потенціалу Чигиринщини. 

3. Інвестору задля підвищення довіри населення та зменшення екологічної шкоди варто підвищувати екологічність власного вже існуючого виробництва, а не економити на очищенні стоків.

 


 

Останні новини

Loading...