Користувацький вхід

Черкащани можуть побачити Шевченка у творах видатних художнків

 

Днями у приміщенні музею «Кобзаря» Т.Г. Шевченка в рамках підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка відбулось відкриття виставки «Образ Тараса Шевченка у творчості видатних художників». 

У музеї представлено 31 оригінальну роботу художників ХІХ – ХХІ століть, на яких можна побачити різноманітні портрети Шевченка. Живописні твори, наповнені повітрям, світлом, душевним теплом. У кожній картині відчувається індивідуальність художника, власне бачення образу Тараса Шевченка. Роботи надані Національним музеєм Тараса Шевченка в м. Києві. Цей виставковий проект дасть змогу шанувальникам образотворчого мистецтва ближче познайомитись з шедеврами відомих художників, зокрема: 

«Портрет Т.Г. Шевченка» автор Ілля Рєпін; «Шевченко серед селян» – Микола Глущенко; «Т.Г. Шевченко у майстерні» – Ісаак Тартаковський; «Тарас слухає кобзаря» – Михайло Дерегус; «Портрет Т.Г. Шевченка» – Іван Марчук; «Шевченко з кобзою над Дніпром» – Костянтин Трутовський; «Три літа» – Валерій Франчук та ін.

Завідувач музею, заслужений працівник культури України Ольга Шарапа розповіла, що перемовини з різними музеями про відкриття такої виставки велись давно. Цього року нам вдалося домовитись з київськими колегами про передачу нашому музею робіт на період виставки з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Було багато перешкод, та, не дивлячись ні на що, відкриття виставки відбулось. В свою чергу, ми передаємо роботи з нашого музею для експозиції в Національний музей, кияни побачать ці роботи в кінці місяця. Серед них переважатимуть більш аматорські полотна, які ми збирали по всій Черкащині.

Виставка працюватиме протягом місяця. Запрошуємо всіх бажаючих отримати насолоду від перегляду шедеврів відомих художників.
 

Останні новини

Loading...