Користувацький вхід

Апеляційний суд скасував обвинувальний вирок матері за вбивство дитини

Апеляційний суд скасував обвинувальний вирок матері за «вбивство дитини з необережності» та призначив новий судовий розгляд в суді першої інстанції.

На початку березня 2015 року Черкаси сколихнула шокуюча новина – у власній домівці було задушено 7-річного хлопчика, сина правоохоронця. До цього часу крапки у цій жахливі історії не поставлено. Жінка наполягає на розбійному нападі невідомих, державне обвинувачення намагається довести «умисне вбивство».

Вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси жінку було засуджено до трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік за статею «вбивство з необережності». В ході проведення слідчих дій було встановлено відсутність перебування в квартирі сторонніх осіб під час вчинення вбивства, а проведені негласні слідчі дії з прослуховування помешкання підтвердили, що жінка вчинила вбивство з необережності.

З таким вироком не погодилася ані обвинувачена, ані прокурори, що було відображено в апеляційній скарзі. Жінка наполягала на своїй повній невинуватості. В свою чергу прокурор вимагав 15 років ув’язнення за «умисне вбивство малолітньої дитини».

В ході апеляційного розгляду виявилося, що суд першої інстанції не врахував всіх доводів та результатів експертиз як з боку обвинуваченої так і з боку прокурора.

Дані негласної аудіофіксації де жінка зізнається чоловіку, що скоїла вбивство з необережності граючись з сином, вона пояснила станом сильного фізичного та психологічного тиску з боку чоловіка. Це згодом підтвердив і чоловік, який вважає свою дружиною не винною, а тиск здійснював бо так сказав його безпосередній начальник (потерпілий працював в ДАІ – ред.). За його словами він згодом змінив покази, але слідчий не хотів їх приймати.

В свою чергу прокурор вимагав також скасування занадто легкого покарання за вироком суду першої інстанції та посилався в своїх доводах на те, що суд не врахував багатьох фактичних обставин справи. Прокурор вимагав повторно і повно дослідити надані обвинуваченням докази, а також наполягав, що вбивство було скоєно умисно, а щоб приховати його було інсценовано розбійний напад.

В результаті апеляційного розгляду, через значні кількість доказів та експертиз, суд не став досліджувати докази та давати будь-які оцінки сторонам процесу, скасував рішення суду першої інстанції та відправив справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Прізвища учасників судового процесу не публікуємо з етичних міркувань.
 

Останні новини

Loading...