Користувацький вхід

"Алкопротокол" на замначальника слідчого управління визнали недійсним через "вигаданого" водія

Алкопротокол” на замначальника слідчого управління ГУНП в Черкаській області визнали недійсним через іншого "вагаданого" водія та несподіваних свідків. 

Адміністративне провадження за ч. 1 ст. 130 (кермування в стані алкогольного спяніння) та ст. 124 (порушення ПДР що призвело до пошкодження транспортного засобу) КупАП закрив Соснівський суд через відсутність складу правопорушення в діях Дмитра Гусаченка.

За даними протоколу, складеного працівниками поліції на початку доби 24 березня 2019 року, правопорушник керуючи автомобілем, в стані алкогольного сп'яніння по вул. Дахнівській, скоїв зіткнення з бордюром на паркувальному майданчику поблизу магазина “Лісовий”, чим спричинив механічні пошкодження транспортному засобу. Огляд на стан сп'яніння був проведений та підтверджений в обласному наркологічному диспансері.

На фото Дмитро Гусаченко на одній з пресконференцій

Дмитро Гусаченко в судовому засіданні вини не визнав та подав клопотання про закриття провадження через відсутність в його діях складу правопорушень, яке і було задоволено судом. В обгрунтуванні клопотання стверджувалося, що за кермом автівки яка втрапила в ДТП перебував інший чоловік. Цей чоловік в суді посвідчив, що за кермом перебував саме він, а не високопосадовець поліції і випадково в'їхав в бордюр під час паркування. За його свідченнями, поліцейський попросив його поїхати в село Яснозір'я. Ще один свідок посвідчив, що на час скоєння ДТП виходив з ресторану “Едем” та посвідчив, що за кермом сидів не поліцейський. Наступним свідком виступив знайомий Дмитра Гусаченка, який посвідчив що того вечора посадовець поліції приїздив до нього і за кермом автівки був не він. 

Свідком на стороні захисту також виступив нібито випадковий пасажир, якого підібрали в Яснозір'ї і довезли до Черкас. За його свідченнями, за кермом перебував не поліцейський. Він нібито розповів водію автівки що його підвозила, що займається виготовленням металевих конструкцій та дав свою візитку. Через деякий час до нього зателефонував водій та попросив щоб він підтвердив факти тих подій.

Відзначимо, що вже за кілька днів після складення адмінпротоколу, було проведено внутрішнє розслідування та винесено наказ про притягнення до дисциплінарної відповідальності поліцейського, а в травні 2019 року звільнено з органів поліції.

Службовим розслідуванням встановлено, що підполковник поліції Дмитро Гусаченко перебуваючи на паркувальному майданчику поблизу магазину “Захист рослин” (район Лісовий) за кермом автомобіля, неодноразово допустив зіткнення з ганком будівлі вказаного магазину. Наряд поліції викликали працівники магазину “Лісовий”. По прибуттю працівників поліції, на місці ДТП виявлено чоловіка який повідомив що є водієм, через порушення координації рухів через стан сп'яніння, із кишені в нього випало службове посвідчення працівника поліції на ім'я підполковника Дмитра Гусаченка. Факт кермування ним автівкою підтверджений записом камери зовнішнього відеоспостереження магазину “Захист рослин”, на якому зафіксовано відсутність інших громадян в автомобілі, що виключає можливість кермування ним іншими особами.

За рішенням Черкаського окружного адміністративного суду в листопаді 2019 року наказ про звільнення Дмитра Гусаченка було скасовано та поновлено на посаді. Наразі ГУНП в Черкаській області оскаржує дане рішення в апеляційній інстанції. Адміністративний суд постановив таке рішення посилаючись на постанову Соснівського суду, якою було закрито адміністративне провадження стосовно Гусаченка за нетверезе водіння у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення.  

Останні новини

Loading...