Користувацький вхід

Агрокорпорація заблокувала проведення аукціону на спірні 2 тис. га землі

Підприємство із бізнес-орбіти агрокорпорації «ЛНЗ» заблокувало проведення аукціону на спірні близько 2 тис. га землі який був оголошений держгеокадастром. 

В забезпечення адміністративного позову ПРАТ «ПЗДГ - Золотоніське» Черкаський окружний адміністративний суд зупинив дію наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 25.09.2017 за № 314 «Про проведення земельних торгів у формі аукціону». 

Згідно даного наказу сьогодні 12 грудня в приміщенні «Інституту землеустрою» повинні були відбутися торги на право оренди частини цих земельних ділянок. В наступні дні планувалося проведення аукціону на інші лоти з цього земельного масиву. 

На аукціон виставлено земельні ділянки за кадастровими номерами починаючи із №7110400000:10:001:0014 по №7110400000:10:001:0072 (всього 59 земельних ділянок) площею 1996 га. 

Суд задовольнив клопотання позивача у забезпеченні позову посилаючись на те, що він є користувачем цих земельних ділянок, а землі не були переоформлені відповідно до чинного законодавства через зміну організаційно-правової форми товариства – з відкритого акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство. 

З адміністративного позову вбачається, що приватне ПРАТ «Золотоніське» вважає дані земельні ділянка такими, що перебувають у їх користуванні і позивається до відповідача (Держгеокадастру) як боржника. 

Взяти участь в торгах виявило бажання декілька учасників, вони сьогодні зявилися на аукціон в ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» і лише там дізналися, що дію наказу призупинено. Жодного повідомлення від організатора торгів вони не отримали. На місце проведення аукціону була викликана поліція, прибув і представниця Держгеокадастру.

Лише після кількох годин взаємних суперечок учасникам які подавалися на аукціон надали листи-розяснення в яких йшлося, що наказ про проведення аукціону призупинено і про подальше проведення торгів буде повідомлено в разі настання відповідних юридичних підстав. 

Нагадаємо, що «Кропива» вже провела розслідування стосовно даних спірних земель в результаті якого було встановлено фактичне самозахоплення земельного масиву без наявності правовстановлюючих документів на землю. 

Позивач входить до потужної агрокорпорації «ЛНЗ» мажоритарним власником якого є Дмитро Кравченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЕЙДЕРСТВО У ДЕРЖАВИ: НА ЧЕРКАЩИНІ ВЕЛИКИЙ АГРОХОЛДИНГ ЗАХОПИВ БЛИЗЬКО 2 ТИС. ГА ЗЕМЛІ

 

 

Loading...